• • •
• • •
Leah Altsech | 23.06.2017
Theodoros Panagos | 23.06.2017
Kostas Kostakos | 23.06.2017
Kostas Pantioras | 23.06.2017
Vera J. Frantzh | 23.06.2017
Quotes, Quips, Etc.
ειμαι test drive. ο αντρας που αντεχει εμενα αντεχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!
Leah Altsech | facebook.com/lena.andreou0 | 23.06.2017
• • •
Πήρα ένα αμάξι και το γέμισα ασφυκτικά με σκουπίδια, να ελαφρύνω τον δημόσιο χώρο, να μην μολύνουν το αστικό περιβάλλον, να μην ενοχλούν την αισθητική και την υγεία μας. Δεν άρεσε μόνο σε έναν γείτονα όλο αυτό, δεν με συμπαθεί ιδιαίτερα μάλλον, κάποια εμπάθεια, προφανώς, ίσως και επειδή ήταν δικό του το αυτοκίνητο, δεν μπορώ να ξέρω τι έχει ο καθένας στο μυαλό του.
Theodoros Panagos | facebook.com/theodoros.panagos | 23.06.2017
• • •
Πόσο δίκιο έχουμε όμως όλοι για το κάθε τι, ε; Μας πνίγει λέμε.
Kostas Kostakos | facebook.com/profile.php?id=100008667548308 | 23.06.2017
• • •
Η γλώσσα, λένε, κόκαλα δεν έχει, κι όμως η γλώσσα που γράφω φέρει κατάγματα συντριπτικά. Μοναξιά, ταπεινώσεις, εξευτελισμοί και κάματος.
Kostas Pantioras | kospanti.wordpress.com/ | 23.06.2017
• • •
Όταν αγαπάς, το καλύτερο και το χειρότερο μαζί είναι ότι δεν μπορείς να θυμώσεις.
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 23.06.2017
• • •
Ρε σεις, συγνώμη που θα φανώ κυνική και σας το χαλάω, αλλά προτείνω να θεσπίσουμε πρώτο, δεύτερο και τρίτο βραβείο καλύτερης ανάρτησης για τις παγκόσμιες μέρες
Βασω Κυριαζακου | facebook.com/profile.php?id=100005566897975 | 23.06.2017
• • •
Τι ανορθόγραφος κόσμος τα μάτια (μου).
Lampros Pippis | facebook.com/lambros.pippis | 23.06.2017
• • •
Παιδιά αν το ήξερε ο Ντάνιελ Ντέι Λιούις ότι θα σας έλειπε τόσο πολύ, θα την ξανασκεφτόταν την απόσυρση
Άγγελος Ιωαννίδης | facebook.com/ioannidisang | 23.06.2017
• • •
Καλοκαίρι είναι να κάθεσαι στη βεράντα
και να παρακολουθείς πώς ζωντανεύουν 
τα φύλλα του βασιλικού
Γιαννακόπουλος Χαράλαμπος | facebook.com/profile.php?id=100013404192955 | 23.06.2017
• • •
Ανήκουμε στη γενιά εκείνη που θέλει πρώτα να ποστάρει στο φεισμπουκ κάτι, οτιδήποτε και μετά να το ζήσει.
Mania Perifanou | facebook.com/maniatissas | 23.06.2017
• • •
Κάθε φορά που μια γυναίκα κλαίει για έναν άντρα ένα ακόμα παγόβουνο λιώνει στην Ανταρκτική και θα σας πνίξει ρε
Areti Kampitsi | facebook.com/areti.kampitsi | 23.06.2017
• • •
Η γλυκύτητα, παιδιά.
Η γλυκύτητα πείθει.
Καταφέρνει όσα αδιανόητα δεν καταφέρνουν χίλιοι τσαμπουκάδες.
Δοκιμάστε το. Θα εκπλαγείτε.
Maria Petritsi | facebook.com/maria.petritsi.5 | 23.06.2017
• • •
Καταγγέλω την Άννα Καρένινα γιατί έχει καταστρέψει την κοινωνική μου ζωή δέκα μέρες τώρα
Katerina Malakate | facebook.com/katerina.malakate | 23.06.2017
• • •
Το πόσο φυσιολογικός και ισορροπημένος άνθρωπος είμαι κάνει μπαμ, ιδιαίτερα τις τελευταίες μέρες που όποτε θέλω να χαλαρώσω και να κάνω διαφραγματικες αναπνοές βάζω να δω Το μωρό της Ροζμαρυ, τη Λάμψη του Κιουμπρικ και τον Απόλυτο τρόμο
Βιβιαν Καζα | facebook.com/bibian.kaza | 23.06.2017
• • •
διαβασα το ζωδιο μου θα πεθανω αποψε λεει απο εναν διασημο αστρολογο γιατι διαολε τοσο νεα και σκεφτομαι να ζησω με ενταση και παθος τη ζωη μου σημερα στο φειςμπουκ
Rallou Krini | facebook.com/rallou.krini | 23.06.2017
• • •
"Μπαμπά, γιατί οι παράξενοι είναι πιο γοητευτικοί από τους καλόκαρδους;"
Βρείτε μου απάντηση γρήγορα.
Άκης Καπράνος | facebook.com/profile.php?id=100004997041819 | 22.06.2017
• • •
Φίλε οδηγέ. Το φρένο δεν είναι ντροπή. 
Βρες το μεσαίο πεντάλ. Πάτα το ελαφρά. 
Ξέρω, σου φαίνεται θηλυπρεπές. Τι να κάνουμε τώρα; 
Ξεπέρνα το.
Litsa Kariofyllidou | facebook.com/profile.php?id=100014683980277 | 22.06.2017
• • •
Με ρωτάει ένας παππούς, είσαι παντρεμένη?Οχι λέω.
Έτσι είναι μου λέει, οι πολύ όμορφες δε βρίσκουν εύκολα άντρα.
Dina Tsatsarou | facebook.com/dina.tsatsarou | 22.06.2017
• • •
Μπαίνω στον "Μασούτη" ο αγαπημένος ντι- τζέι σήμερα με περίμενε με ένα τραγούδι που το γνώριζα από μια παλιά ελληνική ταινία. "Τόσα καλοκαίρια μου είχαν φύγει από τα χέρια/ τόσα καλοκαίρια/ που δεν σε αγαπούσα/ ρώταγα τι φταίει/ για το στόμα μου που καίει/ τώρα ξέρω πως τα χείλια σου ζητούσα.
Εντάξει, όταν έχεις όρεξη για ζωή μπορείς να πεις στον άλλο εκπληκτικά πράγματ
Evi Karkiti | facebook.com/evikarkiti | 22.06.2017
• • •
Το μπρούμυτα στην ξαπλώστρα είναι βασανιστήριο
Marily Argyrokastriti | facebook.com/marily.argyrokastriti | 22.06.2017
• • •
Με τον Τσόρι είχαμε μια ιδιαίτερη σχέση, η οποία δοκιμάστηκε σε δύσκολες στιγμές, όμως στο τέλος αναδειχθήκαμε νικητές.
Βαγγέλης Μαρινάκης | facebook.com/emarinakis/ | 22.06.2017
• • •
Σήμερα ντύθηκα χοντρά. Φόρεσα πάνω μου όλα τα δώρα των πρώην γυναικών μου. Ένα περιφερόμενο κολάζ των γούστων τους.
Kostas Pantioras | kospanti.wordpress.com/ | 22.06.2017
• • •
Εμένα το καλοκαιρί μου αρέσουν τα φαρδιά θαλασσιά πουκάμισα στους άντρες και τα λευκά κοντά φορέματα στις γυναίκες. Αλλά τι ξέρω εγώ; Είμαι μια ταλαίπωρη σαπιοσέξουαλ.
 
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 22.06.2017
• • •
Γάμος
είναι η μετατροπή 
της επιθυμίας σε απαγόρευση.
Zoetic Fructus Lotofagus | facebook.com/profile.php?id=100013708147838 | 22.06.2017
• • •
να ενημερωσω την μυγα που τριγυριζει τον καφε μου οτι δεν υπαρχει μετα θανατον ζωη
Kostas Koutsolelos | facebook.com/kostas.koutsolelos | 22.06.2017
• • •
Όταν γυρίζεις πτώμα στο σπίτι θες φαί. Μετά κάτι γλυκό. Μετά το γλυκό θέλουμε κάτι αλμυρό πάντα. Μετά το αλμυρό ίσως ένα μικρό γλυκάκι να μην ήταν κακή ιδέα κλπ
Anna Romanou | facebook.com/anna.romanou.3 | 22.06.2017
• • •
Τρίτο φανάρι, Τρίτη κουτσουλιά. Τι κάνω;
Manos Pavlakis | facebook.com/profile.php?id=100006786858034 | 22.06.2017
• • •
Αν κατάλαβα καλά, αυτός ο Καλύβας είναι κάτι σαν τη Σάττι αλλά χωρίς τα κοτσιδάκια.
Παντελής Καραμίχαλος | 22.06.2017
• • •
Είναι κάποιος εδώ στη γειτονιά που έχει τέρμα κάνα μισάωρο το "πως γίνεται να μη με αγαπάς τα Σάββατα".Μάλλον έχει μπερδέψει τις μέρες,αλλά στεκόμαστε αλληλέγγυοι.
Δημήτρης Κατριβέσης | facebook.com/profile.php?id=1092097027&fref=ts | 21.06.2017
• • •
Να επιμένετε. Το παιχνίδι δε το κέρδισε ποτέ όποιος ξενέρωσε πρώτος
Aspasia Sarantidou | facebook.com/aspasia.sarantidou | 21.06.2017
• • •