• • •
• • •
Theodoros Panagos | 26.06.2017
Kostas Pantioras | 26.06.2017
Vera J. Frantzh | 26.06.2017
Olga Yannou | 26.06.2017
Quotes, Quips, Etc.
Ζω για την στιγμή που ένοπλη συμμορία θα απαιτήσει διορισμό,θα είναι έξοχα πειστικό.
Theodoros Panagos | facebook.com/theodoros.panagos | 26.06.2017
• • •
Κοιτάω τη γειτονιά από ψηλά, ούτε εκατό μέτρα ο δρόμος μας, στενός και με παλιόσπιτα. Οι άνθρωποί τους τα συντηρούν όπως όπως, μερεμέτια και μπαλώματα, δουλειές του ποδαριού. Πόρτες κλειστές, παράθυρα, παντζούρια και μέσα απ’ τις κουζίνες δεν μυρίζω πια ταψιά με γεμιστά, μπριάμ και μουσακάδες, μήτε ακούω πια τα ωραία λαϊκά και τη φωνή του εκφωνητή στο Βραζιλία-Αργεντινή.
Kostas Pantioras | kospanti.wordpress.com/ | 26.06.2017
• • •
Mόλις με ρώτησε ένας συνάδελφος «τι είναι το Ταμπούρια»;
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 26.06.2017
• • •
Εκείνη η ΜΟΜΑ του Καμμένου πού είναι τώρα με τα σκουπίδια;
Δημήτρης Τριανταφυλλίδης | facebook.com/profile.php?id=100003322496664 | 26.06.2017
• • •
Γενικά ο καύσωνας αντιμετωπίζεται. Αντιμετωπίζεται με μπουγέλα, με βεντάλιες, με εγκατάλειψη των περιττών, με αντηλιακό, με πολύ νερό και με την εξαιρετική πληροφορία ότι ένα αξιαγάπητο μπαρ έφερε μεσκάλ. Οπότε και να μην περάσει ο καύσωνας, δε θα μας νοιάζει, θα είμαστε μεθυσμένοι.
Olga Yannou | facebook.com/bebe.stevens | 26.06.2017
• • •
Από πάνω σαν τηγάνι, από κάτω σαν τηγάνι κι από πίσω σαν τηγάνι, τι είναι;
Το τηγάνι
Thanos Athanasopoulos | facebook.com/thanos.athanasopoulos.5 | 26.06.2017
• • •
Οι πιο υπέροχοι τύποι,είναι αυτοί που γράφουν κάτι κείμενα από εδώ μέχρι το Παρίσι,και από κάτω δεν απαντάνε σε κανέναν,δεν ασχολούνται τώρα ρε παιδί μου με την πλέμπα,τον απλό λαουτζίκο.Θα σας πως εγώ γιατί δεν απαντάνε.Γιατί συνήθως ούτε ίδιοι δεν καταλαβαίνουν τι γράφουν για να το εξηγήσουν.
Δημήτρης Κατριβέσης | facebook.com/profile.php?id=1092097027 | 26.06.2017
• • •
θυμηθείτε τι κάνατε στον καύσωνα του 87, χωρίς φουμπού, χωρίς κλιματιστικά, αλλά με άλλη θέρμη στην καρδιά
Xristina Skourti | facebook.com/xskourti | 26.06.2017
• • •
Ναι, είναι κατάκτηση του πολιτισμού μας που "κάθε ηλίθιος" έχει φωνή.
Sraosha | facebook.com/politis.sraosha | 26.06.2017
• • •
Ξέρεις ότι σε λατρεύει όταν φιλιέστε και δεν κλείνει τα μάτια
Ερμίνα Παπαδήμα | facebook.com/profile.php?id=100008635444462 | 26.06.2017
• • •
Παρατηρώντας οτι ο νεροχύτης μου είναι συνεχώς γεμάτος πιάτα, έχω αρχίσει να πιστεύω πως έχω μάλλον μικρό νεροχύτη
Άγγελος Ιωαννίδης | facebook.com/ioannidisang | 26.06.2017
• • •
Βγάζει τρελό γέλιο αυτή η χώρα πάντως, αρκεί να μην μένεις εδώ
Dina Tsatsarou | facebook.com/dina.tsatsarou | 26.06.2017
• • •
Είμαι σ'ένα σπίτι και βλέπουν Σερβάιβορ, καλύτερα να δούλευα Δευτέρα πρωί σε τράπεζα
Thodoris Tsouanatos | facebook.com/thodoris.tsouanatos | 26.06.2017
• • •
Απ το να μας βγαζετε τα ματια χιλιες φορες greeklish.
Starakis Dimitris | facebook.com/profile.php?id=100014127787655 | 26.06.2017
• • •
Σουρβάιβορ κι αηδίες. Σλάλομ ανάμεσα σε σκουπίδια κάνουν αυτοί;
Καίτη Κοσούρου | facebook.com/profile.php?id=100004074948723 | 26.06.2017
• • •
το μονο ματαιο ειναι να ειναι ακομα ιουνιος κ εσυ να λες: "του χρονου, δεν πειραζει.." κ ομως, πειραζει.
Yannis Adamis | facebook.com/yannis.adamis | 25.06.2017
• • •
Υπόψιν: το απογευματινό μπάνιο δεν πιάνεται, ούτε τα διπλά παγωτά
Angeliki Kotti | facebook.com/angeliki.kotti | 25.06.2017
• • •
Δεν με καταλαβαίνω. Το ότι συνεχίζω να κάνω λαικ σε ανθρώπους που δεν μου έχουν κάνει ποτέ είναι μαζωχιστικο ή μεγαλόψυχο;
Λουκάς Λιάκος | facebook.com/profile.php?id=100004854587300 | 25.06.2017
• • •
Με τόσο φτάρνισμα και βήχα τις τελευταίες δυο μέρες έχω εξωτερικεύσει όλο τον εσωτερικό μου κόσμο πού να περισσέψει τίποτα για στάτους;
Evie Kaltsa | facebook.com/eviekaltsa | 25.06.2017
• • •
Είμαστε το σβησμένο Ιστορικό μας
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 25.06.2017
• • •
Περνώ απ’ τους δρόμους που ζήσαμε. Τι θα απογίνουν τα σπίτια που κατοικήθηκαν με καύλα;
 
Kostas Pantioras | kospanti.wordpress.com/ | 25.06.2017
• • •
Στα κηδειόχαρτα και στα γράμματα παλιών εραστών κηδεύεται λίγη από την προήγουμενη ζωή. Όλη η υπόλοιπη στις σκισμένες φωτογραφίες και τα ενθύμια.
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 25.06.2017
• • •
Υπαρχει κανεις που δεν παντρευτηκε αυτο το διημερο?
Aris Tosonoudis | facebook.com/aris.tosounidisz | 25.06.2017
• • •
Τι είναι αυτό με τους γάμους φέτος, φοβόμαστε να βγούμε ακόμα και στο μπαλκόνι μην τύχει και πιάσουμε καμιά αδέσποτη ανθοδέσμη
Costas Rizakis | facebook.com/rizakis | 25.06.2017
• • •
Το στοιχείο εκείνο που εγγυάται, κατά κάποιο τρόπο, την επιτυχημένη διδασκαλία των μαθηματικών είναι η ενσυναίσθηση
Tina Nantsou | facebook.com/tina.nantsou | 25.06.2017
• • •
τα κουνουπια της γειτονιας μου τα μπαγασικα, να τα δωσω δυο χαστουκια
Starakis Dimitris | facebook.com/profile.php?id=100014127787655 | 25.06.2017
• • •
Απόψε πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν βρίσκεται ούτε στους Killers, ούτε σε γάμο.
Alexandros Michas | facebook.com/alexandmich | 25.06.2017
• • •
Το ελάττωμά μας έχει ανάγκη από αγάπη
Κλειώ Σοφιανοπούλου | facebook.com/profile.php?id=100008296219554 | 25.06.2017
• • •
Το
μπες 
βγες στην 
θάλασσα είναι
το απόλυτο φίλτρο
απομυθοποίησης
Zoetic Fructus Lotofagus | facebook.com/profile.php?id=100013708147838 | 24.06.2017
• • •
Δεν με νοιάζει τι λέτε, στο λιντλ έχει φτηνές κοκα κολες και ωραία nachos
Foivos Manoloudis | facebook.com/foivos.manoloudis | 24.06.2017
• • •