• • •
• • •
Vera J. Frantzh | 06.07.2017
Panos Dodis | 05.07.2017
Georgia Drakaki | 05.07.2017
Nicolas Androulakis | 05.07.2017
Quotes, Quips, Etc.
44 βαθμοί λιώνει το κορμί, η λύση είναι μία πάμε Σιβηρία
Ivan Varbanov | facebook.com/ivan.varbanov.athanas | 30.06.2017
• • •
Πότε θα συνεδριάσει η Ιερά Σύνοδος για να κάψουμε βιβλία στο Συνταγμα;
Αννούλα Χιονιά | facebook.com/profile.php?id=100009843558316 | 30.06.2017
• • •
Θα θυμάμαι για πάντα και τα σάντουιτς της καντίνας στη Μαβίλη, δίπλα απ’ την πιάτσα των ταξί, όταν μετά από χαμηλές και υψηλές πτήσεις πατούσα το πόδι μου στην Αθήνα και ο κόσμος γύρω μου γινόταν μια τεράστια λιγούρα για κάτι οικείο, όμορφο, και πολύ αγαπητό.
Maria Petritsi | facebook.com/maria.petritsi.5 | 30.06.2017
• • •
Δεν το διάλεξα εγώ όλο αυτό μα φέτος θα παραθερίσω στην Αττική γη. Λουλούδια και καυσαέρια στο Θριάσιο, βουτιές με το κεφάλι στην Πειραϊκή. Θα πιάσω φιλίες και παρτίδες με γέρους και μετανάστες, φθηνά μαγιώ, μύκητες στα νύχια των ποδιών και κολατσιό απ’ το σπίτι.
Kostas Pantioras | kospanti.wordpress.com/ | 30.06.2017
• • •
Η ζέστη και τα τριτόκλιτα επίθετα θα με πεθάνουν.
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 30.06.2017
• • •
Θέλω οι άνθρωποι να μου απευθύνουν τον λόγο μόνο αν πρόκειται να με πληρώσουν
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 30.06.2017
• • •
Μαζεύουν τα σκουπίδια θα περάσει κι ο καύσωνας και τι θα μας μείνει, μια ξερή θάλασσα
Sakis Dimitrakopoulos | facebook.com/profile.php?id=100001646165291 | 30.06.2017
• • •
Όλοι οι παραθεριστικοί οικισμοί κοντά στη Θεσσαλονίκη έχουν ειδυλλιακές ονομασίες: Παράδεισος, Κηπούπολη, οδός Ονείρων, οδός Αγάπης. Υπάρχει και η οδός Ευτυχίας η οποία έτσι κι αλλιώς αποτελεί πάντα τον θρίαμβο των ψευδαισθήσεων
Evi Karkiti | facebook.com/evikarkiti | 30.06.2017
• • •
Να δείτε που, για κάθε στιγμή που υπήρξαμε σοβαροί στη ζωή μας, θα έρθει ο καιρός που θα το μετανοιώνουμε
Thimios Voulgaris | facebook.com/thimios.voulgaris | 30.06.2017
• • •
Κόπηκε η Συννεφούλα από τα θρησκευτικά .
Για να μην τριγυρνά με όσους θέλει..
Isida Sofia Stamkou | facebook.com/isida.salasenko | 30.06.2017
• • •
Κάποιοι νομίζουν ότι ένα λίτρο παγωτό είναι οικογενειακό
Maria Christaki | facebook.com/maria.christaki.54 | 30.06.2017
• • •
Κάποιοι είστε τόσο ίδιοι, με τα ίδια μαλλιά και ίδια μούσια, που έχουμε φτάσει να σας ξεχωρίζουμε από τα τατουάζ
Artemis Kalantzakou | facebook.com/artemis.kalantzakou | 29.06.2017
• • •
Κοίτα να δεις που η Rihanna θα γίνει σύμβολο αντίστασης και θα ακούμε τα τραγούδια της κρυφά, όπως τον Θοδωράκη στη χούντα...
Alexandra Kentroti | facebook.com/alexandra.kentroti | 29.06.2017
• • •
Eξαφανίστηκαν και οι ατενίστας να βάλουν κανά πλεκτό γύρω από τους κάδους σκουπιδιών να ομορφύνει το πράμα
Sakis Dimitrakopoulos | facebook.com/profile.php?id=100001646165291 | 29.06.2017
• • •
Το Ρεμπέτικο δεν αγαπήθηκε πλατιά, αυτό είναι ένας βολικός μύθος.
Δεν αγαπήθηκε γιατί θύμιζε αλήθειες. Και οι αλήθειες, άσχετα αν όλοι κόπτονται, απωθούνται
Kostas Ladopoulos | facebook.com/kostas.ladopoulos1 | 29.06.2017
• • •
το να σε ρωτούν και να μην απαντάς είναι αγενής συμπεριφορά
το να μην παίρνεις απάντηση στα ερωτήματά σου είναι μια κόλαση
Vassos Georgas | facebook.com/vassosi | 29.06.2017
• • •
Ευχαριστώ από καρδιάς την εκκλησία που μου πρόσφερε τη μοναδική ευκαιρία να υπερασπιστώ για πρώτη φορά στη ζωή μου το Διονύση Σαββάπουλο.
Giorgos Papanagiotou | facebook.com/mao.tung.54 | 29.06.2017
• • •
οι λέξεις είναι ίδιες επειδή αλλάζουν
Μερκαντέρ Ραμόν | facebook.com/profile.php?id=100010073929046&fref=jewel | 29.06.2017
• • •
Μάζεψαν τα σκουπίδια από απέναντι και βρέθηκε το σμαρτ που είχε χάσει ο γείτονας.
Επαμεινωνδας-Παναγιωτης Μπορος | facebook.com/EpameinwndasMporos | 29.06.2017
• • •
Έλα να αρπάξουμε την είσπραξη στο σχόλασμα και να το βάλουμε στα πόδια.
Kostas Pantioras | kospanti.wordpress.com/ | 29.06.2017
• • •
Η μεγαλύτερη παγίδα της ζωής είναι να συνηθίσεις.
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 29.06.2017
• • •
Τα
"πως;" 
είναι πιο
σημαντικά
από τα "γιατί;"
Zoetic Fructus Lotofagus | facebook.com/profile.php?id=100013708147838 | 29.06.2017
• • •
ΕΙΜΑΙ 31 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟΙ.
Panagiotis Kokotis | facebook.com/skoulikiii | 29.06.2017
• • •
Το προφίλ Giorgos Soula mazi gia panda δεν είναι πια διαθέσιμο, τι συμβαίνει παιδιά;
Thodoris Tsouanatos | facebook.com/thodoris.tsouanatos | 29.06.2017
• • •
Ο δορυφόρος του Παππά εντόπισε ότι η Ελλάδα είναι ο μοναδικός σκουπιδότοπος που φαίνεται από το διάστημα... #hellassat3
Φλωμπέρ | twitter.com/ariscfu | 29.06.2017
• • •
-Φτασατε; -Ναι -Γυριστε πισω -Γιατι; -Πρεπει να περασει Κτεο ο δορυφορος #HellasSat3
megalosgazmas | twitter.com/megalosgazmas | 28.06.2017
• • •
Διάβασα για το Αthens Tango Ensemble κι αναρωτήθηκα αν υπάρχει Buenos Aires Syrtaki Orchestra.
Παντελής Καραμίχαλος | 28.06.2017
• • •
Αν οι αναρχικοί ήθελαν να τρολάρουν το σύμπαν θα έπρεπε να σπάσουν την απαγόρευση και να οργανώσουν συγκέντρωση συμπαράστασης στους μπάτσους που τους απαγορεύτηκε να συγκεντρωθούν στην πλατεία εξαρχείων.

 
Giorgos Papanagiotou | facebook.com/mao.tung.54 | 28.06.2017
• • •
Εμένα πάντως ο νεαρόκοσμος που είναι σαν πίνακας ανακοινώσεων από τα τατούς, μου αρέσει πολύ. Ειδικά όταν κάνουν τελείως τρελά σχεδιάκια ένα εδώ, ένα εκεί. Δείχνει ελευθερία και κατοχή του σώματος τους. Αν δεν ήμουν τόσο μυγιάγγιχτη θα έκανα κι εγώ
Marily Argyrokastriti | facebook.com/marily.argyrokastriti | 28.06.2017
• • •
Οι 40ρηδες καταστραφήκαμε περισσότερο από όλους, ζήσαμε τη μεγαλύτερη ματαίωση, από έναν -τι ειρωνεία- συνομήλικό μας πρωθυπουργό. Τέλος πάντων, να είμαστε καλά. Μόνο οι κόρες μου να φύγουν από δω και να μην ξαναπατήσουν παρά μόνο για διακοπές
Galateia Laskaraki | facebook.com/galateia.laskaraki | 28.06.2017
• • •