• • •
• • •
Vera J. Frantzh | 06.07.2017
Panos Dodis | 05.07.2017
Georgia Drakaki | 05.07.2017
Nicolas Androulakis | 05.07.2017
Quotes, Quips, Etc.
Δεν ξέρω ποια είναι η κατάλληλη τιμωρία για όποιον σκέφτηκε πίτες για σουβλάκι, ολικής άλεσης
Margarita Syngeniotou | facebook.com/margarita.syngeniotou | 02.07.2017
• • •
κάποιος μακριά ή κοντά μου, που έχει φύγει ή είναι εδώ να με σκέφτεται, να με θυμάται φευγαλέα και να χαμογελάει- τότε η ζωή μου δεν περνάει επί ματαίω, μπορώ να συνεχίζω
Γιώργος Χ. Πανόπουλος | facebook.com/gpanopoulos3 | 02.07.2017
• • •
η αγάπη τών φίλων
τα βλέμματα κι η αγκαλιά
το μόνο καταφύγιο
εις τούς αιώνας τών αιώνων
αμήν.
Thekla Tselepi | facebook.com/thekla.tselepi | 02.07.2017
• • •
Και γιατί να έχουν όνομα οι καταιγίδες και να μην εχουν οι καυσωνες; 
Να πουμε αυτον τον καυσωνα ΕΦΗ
Manos Pavlakis | facebook.com/profile.php?id=100006786858034 | 02.07.2017
• • •
Η Αθήνα είναι σαν αρρωστημένη σχέση πάθους. Δεν παλεύεται αλλά πάντα εκεί γυρνάς. Η επαρχία είναι το καλό παιδί από σπίτι που βαριέσαι
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 02.07.2017
• • •
Καλοκαίρι . Ζάκυνθος. Παραλία Λαγανά. Τσούχτρες μιλιούνια, κυκλώνουν τους λουόμενους. Βάζω στη σαγιονάρα μια με πολύ κόπο και πετάω τον γλυστερό ζελέ απόξω , κι άντε πάλι πίσω για περισσότερες.
Θηριώδης Αγγλίδα οικολόγος έρχεται φουριόζα και φωνάζει τα περί δικαιωμάτων και επιβίωσης όλων των πλασμάτων της φύσης. 
Και με μαεστρία τενίστα πετάει μαζί με τη σαγιονάρα την τσούχτρα στη θάλασσα. Κάνω να μπω πατάω δράκαινα.
The end of the story.
Αnna Romanou | facebook.com/anna.romanou.3 | 02.07.2017
• • •
Ούτε τη θάλασσα αγαπώ, ούτε το καλοκαίρι. Ονειρεύομαι πότε παγωμένες πόλεις, πότε πορείες υπό βροχή σε πόλεις που δεν σε έχω πάει, ενώ κοιτάζεις κάτω στα λιθόστρωτα και χαμογελάς.
• • •
Πάντα έχει μια στάλα λιγότερο καύσωνα ή κατακλυσμό ή σεισμό ή φτώχεια ή καψούρα ή απελπισία ή ταξικό μίσος ή επανάστα ή ό,τι,
από ό,τι γράφουμε στα σόσιαλ μίντια.
Kostas Kostakos | facebook.com/profile.php?id=100008667548308 | 02.07.2017
• • •
Καταφθάνει ο θείος Ιούλιος πυρωμένος κι ανάλγητος. Τους
αδύναμους γέρους, τα παιδιά να προσέχετε. Στους παλιούς
εραστές ένα κόκαλο μνήμης και μια κούπα νερό μη ξεχνάτε.
George Efstathiou | facebook.com/genefstathiou | 02.07.2017
• • •
Σκέφτηκα κάποτε πως θα ζήσω το υπόλοιπο της ζωής μου με αυτό το πρόσωπο.
• • •
Λίγο σολάριουμ χρειάζεσαι και δυο χαστούκια στα καπούλια, ένα μίνι φορεματάκι και τα σημάδια από τα αλάτι γύρω από τις ρώγες σου
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 02.07.2017
• • •
πλατεία άδεια... ούτε φάντασμα δεν περναει... όχι καφέ αλλά και αστακομακαρονάδα να κερνάς καινείς δεν την καταδέχεται
Vassos Georgas | facebook.com/vassosi | 02.07.2017
• • •
Περιμένω πως και πως να τελειώσει ο Ιούλιος και να'ρθει ο Αύγουστος για να περιμένω πως και πως τον Σεπτέμβριο να κλείσω το κλιματιστικό
Thodoris Tsouanatos | facebook.com/thodoris.tsouanatos | 02.07.2017
• • •
δουλεύετε τον παύλο τον πολάκη για την εκτόξευση, αλλά όταν κολλούσε με οξυγονοκόλληση τις λαμαρίνες του δορυφόρου μεσ' στο λιοπύρι, μόκο όλοι σας
Stavros Asthenidis | facebook.com/stavros.asthenidis | 02.07.2017
• • •
Το Star δείχνει επεισόδιο Πέππα που είναι Χριστούγεννα. Πάω να αγκαλιάσω την τηλεόραση!
Ioanna Zontanou | facebook.com/izontanou | 02.07.2017
• • •
Αυτό που πάτε, στις 12 το μεσημέρι με 40+ βαθμούς, τρέχοντας στις παραλίες θα πρέπει κάποια στιγμή να το μελετήσει η ψυχιατρική.
Thimios Voulgaris | facebook.com/thimios.voulgaris | 01.07.2017
• • •
Οι στιγμές της απραξίας του σ/κ είναι η μεγαλύτερη επιτυχία μου
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 01.07.2017
• • •
ευχαριστούμε θερμά όλους όσοι πήρατε μέρος στο διαγωνισμό και ανεβάσατε φωτογραφίες με τις θερμοκρασίες στους τόπους σας. η κληρωτίδα ανέδειξε το νούμερο 43. παρακαλείται ο τυχερός/ή να περάσει να παραλάβει το καπέλο με το ανεμιστηράκι
Χρήστος Κοτρώτσιος | facebook.com/belorikos | 01.07.2017
• • •
βλέπω στο mega σειρά με τζώρτζογλου και μπάρμπα. κι οι δυο μαζί παίζουν χειρότερα από τη φιγούρα του ψαλιδοχέρη που 'χω στο κομοδίνο
Χρήστος Κοτρώτσιος | facebook.com/belorikos | 01.07.2017
• • •
 Έπεσαν δυο τρία ανθάκια γιασεμιού πάνω στο πουκάμισό του. Η μυρωδιά τους ανακατεύτηκε με τη μυρωδιά της σκέψης του.
Maria Strigkou | facebook.com/mstrigkou | 01.07.2017
• • •
περνάω μπροστά από την τηλεόραση, αύριο, λέει, τα καλύτερα τραγούδια του Γιώργου Βελισσάρη σε ειδική συλλογή - δώρο με εφημερίδα, ούτε που τον είχα ακούσει κι έφτασε σε συλλογή, δεν είστε άνθρωποι όμως, δεν ειδοποιάτε, όλα για σας τα κρατάτε.
Rea Zacharia | facebook.com/reazacharia | 01.07.2017
• • •
Όχι οτι έκανε ζέστη σήμερα, αλλά είδα τον Φρόντο να φωνάζει στον Σαμ για το δαχτυλίδι
Fotis Gatz Kolliatsas | facebook.com/fotis.kolliatsas | 01.07.2017
• • •
Από το Ρωμαϊκό όργιο που ονειρεύομαι, έχω μόνο τα σταφύλια
Άγγελος Ιωαννίδης | facebook.com/ioannidisang | 01.07.2017
• • •
Είμαι σε παρτέι γάμου κι έχω πιεί 11 ντάκιρι πεπόνι γτ δεν έχει ζάναξ
Thodoris Tsouanatos | facebook.com/thodoris.tsouanatos | 01.07.2017
• • •
Όταν κάναμε σεξοτουρισμό με κλαρωτές ρόμπες στις λίμνες της επαρχίας,εσείς ροδίζατε τα μπέικον-σαλαμοτύρια στο φούρνο μικροκυμάτων για το μπραντς της Κυριακής
Vera J. Frantzh | facebook.com/verafrantzh | 30.06.2017
• • •
Μακριά μας πέφτει ο γραφικός λιμένας του Άγιου Κωνσταντίνου. Τα ναύλα μας φτάνουν μέχρι τις Αφίδνες. Τα όνειρά μας μέχρι τον έναστρο ουρανό.
Kostas Pantioras | kospanti.wordpress.com/ | 30.06.2017
• • •
Ελπίζω μακροπρόθεσμα 
Σκέφτομαι μεσοπρόθεσμα
Ζω μισοπρόθεσμα.. 
Εργάζομαι απρόθεσμα 
Πληρώνω άμεσα.
Skourletis Dimitris | facebook.com/skourtelis.dimitris | 30.06.2017
• • •
Μην πεθαίνετε από έρωτα. Ζήστε από έρωτα.
Christos Karasavvidis | facebook.com/karasavvidis | 30.06.2017
• • •
Δεν θα το πίστευα πως έχει ζέστη το Καλοκαίρι, αν δεν το γράφατε.
Chris Toutouzas | facebook.com/chris.toutouzas | 30.06.2017
• • •
άμα δεν έχεις ξενυχτήσει κάτω απ' το σπίτι της
δεν ξέρεις τι θα πει ζωη
Christos Xanthakis | facebook.com/christos.xanthakis | 30.06.2017
• • •