• • •
• • •
Kostas Koutsolelos | 28.05.2017
Vanessa Karageorgou | 28.05.2017
Auguste Corteau | 28.05.2017
Nikolas Liolios | 28.05.2017
Quotes, Quips, Etc.
να συλληφθει η κυρια που φωτογραφιζει συνεχεια το γατι της
Kostas Koutsolelos | facebook.com/kostas.koutsolelos | 28.05.2017
• • •
όταν ήμουν παιδί μάζευε ο μπαμπάς μου τα κολοκυθολέλουδα από τον κήπο νωρίς το πρωί που ήταν ανοιχτά πριν γίνουν εσωστρεφή και η μάνα μου τα γέμιζε με ρύζι και δυόσμο, και τα έτρωγα ένα - ένα με τα δάχτυλα όπως ακριβώς θέλεις να φας την ζωή πριν μπει σε πιάτα, πιρούνια και μαχαίρια
Vanessa Karageorgou | facebook.com/vanessa.karageorgou | 28.05.2017
• • •
Αυτό δεν είναι κλίμα, είναι κλάμα.
Auguste Corteau | facebook.com/auguste.corteau | 28.05.2017
• • •
Το φαινόμενο Σαττι έχει ηθικό αυτουργο τον Συριζα για να αποπροσανατολιστει ο κόσμος απο τα μνημονια.
Nikolas Liolios | facebook.com/nikolaos.liolios | 28.05.2017
• • •
Ποίημα είναι
και η βρισιά.
Αγγελίνα Ρωμανού | facebook.com/angelinaromanou | 28.05.2017
• • •
Σήμερα οι Κυριακάτικες εφημερίδες χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: σε αυτές που στο ρεπορτάζ για το Mega έχουν φωτογραφία του Βαρδή, και σε αυτές που έχουν φωτογραφία του Τζίγγερ.
Giannis Varvakis | facebook.com/profile.php?id=100014282254155 | 28.05.2017
• • •
Βλέπω απέναντί μου ένα μαγαζί που πουλάει πόρτες ασφαλείας και θέλω να το ληστέψω.
Chris Natsis | facebook.com/ubilenin | 28.05.2017
• • •
Να ονειρευόμαστε μπορούμε;
ή απαγορεύτηκε κι αυτό;
Fotini Nikopoulou | facebook.com/fotini.nikolaou1 | 28.05.2017
• • •
Πριν 3 χρόνια έγραψα το πιο πολυταξιδεμένο ποίημά μου. 
Έχει δημοσιευτεί σε 5 άγνωστες σε μένα ιστοσελίδες.
Χρίστος Μαβόγλου | facebook.com/mavoglou | 28.05.2017
• • •
Όσες φορές κι αν έχω πληγωθεί, όταν γνωρίζω άλλους ανθρώπους, πάντα αφήνομαι και δείχνω εμπιστοσύνη. Κάτι το οποίο μερικοί ονομάζουν αφέλεια- βλακεία
Olga Yannou | facebook.com/bebe.stevens | 28.05.2017
• • •
Κι αν μας βάλουν σε κελιά, να ειν' τουλάχιστον μεικτά
Eleftheria Meto | facebook.com/eleftheria.metochianaki | 28.05.2017
• • •
Όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Π.Χ. σήμερα έχει συννεφιά για να μην πάμε θάλασσα.
Areti Kampitsi | facebook.com/areti.kampitsi | 28.05.2017
• • •
Για ταξικαί διαμάχαι, πιέστε 1 (Παπαδήμος)
Για πολιτισμικαί, πιέστε 2 (Σάττι)
Για σκέται διαμάχαι, επιλέξτε από το μενού ημέρας
Giorgos Papanagiotou | facebook.com/mao.tung.54 | 27.05.2017
• • •
- είσαι μαλάκας;
- αντιθέτως
- μαλάκας είσαι;
Thanos Athanasopoulos | facebook.com/thanos.athanasopoulos.5 | 27.05.2017
• • •
Αναδημοσιεύετε όλο χαρά μια φωτογραφία με γυναίκες σε θεσμικό ρόλο συζύγου-γλάστρας και το βρίσκετε πρόοδο που σε αυτές πλέον συμπεριλαμβάνεται κι ένας άντρας-γλάστρα. Και αυτό δηλώνει ότι είστε κατά του σεξισμού, νομίζετε.
Gregory Farmakis | facebook.com/gregoryfarmakis | 27.05.2017
• • •
γεια σου μπετόβεν με το πιάνο σου
Kostas Maniatis | facebook.com/kostas.maniatis.58 | 27.05.2017
• • •
Αν αποσυνθέσεις την Ελλάδα, πολύ καλά θα κάνεις
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 27.05.2017
• • •
Στην κόλαση σταμάτησαν το death metal και έβαλαν Μαρίνα Σάττι
Κωσταντίνος Δημητριάδης | facebook.com/profile.php?id=100009438776771 | 27.05.2017
• • •
Χαίρομαι που με λατρευεις
Ο καλύτερος στίχος εβερ
Chris Natsis | facebook.com/ubilenin | 27.05.2017
• • •
Να μάθεις να συγχωρείς. Κανείς δεν αντέχει δίπλα του έναν άνθρωπο που δεν συγχωρεί τίποτα.
Olga Yannou | facebook.com/bebe.stevens | 27.05.2017
• • •
ΣυριζΑνέλ είναι ένα ΚΚΕ με γενικό γραμματέα τον Δημοσθένη Λιακόπουλο. Γεια.
Theodoros Panagos | facebook.com/theodoros.panagos | 27.05.2017
• • •
Όταν η μάνα σου σου λέει "δεν φταις εσύ, εγώ φταίω" αποφεύγεις eye contact για ένα τριήμερο. Δεν παίζουν με αυτά.
Κυριάκος Περτσεμλίδης | facebook.com/kiriakper | 27.05.2017
• • •
Όχι ότι είμαι θύμα του καταναλωτισμού αλλά πήρα σερβιέτες επειδή τις βρήκα προσφορά 1+1 δώρο
Άγγελος Ιωαννίδης | facebook.com/ioannidisang | 27.05.2017
• • •
Δεν γράφω με πληκτρολόγιο,
γράφω με βελονάκι. Αυτά
δεν είναι post αλλά
καρεδάκια
Zoetic Fructus Lotofagus | facebook.com/profile.php?id=100013708147838 | 27.05.2017
• • •
Τώρα που θα σας κλείσουν όλους, εμείς που γράφουμε ανένταχτα αυτόνομα στάτους, έξω από καλούπια και τρεντς θα κρατήσουμε ψηλά τη σημαία του μέσου
Costas Rizakis | facebook.com/rizakis | 27.05.2017
• • •
Επειδή ζηλεύω πολύ τους χρήστες που γράφουν την άποψή τους και κάτω από αυτήν υπάρχουν άλλοι χρήστες που τους αποθεώνουν και γράφουν "Σωστός".
Είπα να δοκιμάσω:
1+1=2
Nikolaos Stephen Hawking | facebook.com/fridsnick.krania | 27.05.2017
• • •
Τζάμπα ανησυχήσαμε, μετά από μια εβδομάδα απουσίας ο Γιάνης Βαρουφάκης επέστρεψε στην «ΕφΣυν» με νέο βαρυσήμαντο άρθρο. Όλα καλά.
Giannis Varvakis | 26.05.2017
• • •
ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ YOUTUBE ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΜΑΤΑ ΔΗΘΕΝ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Panagiotis Kokkotis | facebook.com/skoulikiii | 26.05.2017
• • •
Οι ταλαίπωροι που έχουν τα ellinikahoaxes, όταν ξεκίνησαν, περίμεναν άραγε ότι θα τρέχουν 24/7 να παλεύουν με τ' απάλευτα; Χαρά στο κουράγιο τους
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 26.05.2017
• • •
Ντάξει παιδιά δε θέλω να κουράζω αλλά όταν φτάνουμε στο σημείο να κατεβαίνουν "αντιεξουσιαστές" με τσεκούρι (!) εναντίον φοιτητών και φοιτητικών εκλογών και λίγες μέρες μετά να γίνεται απόπειρα δολοφονίας πρώην πρωθυπουργού και προέδρου της Ακαδημίας Αθηνών τότε παίζει φασισμός. Δε θα περάσει.
Nikitas Klint | facebook.com/nikitas.klint | 26.05.2017
• • •