• • •
• • •
Theodoros Panagos | 26.04.2017
towl | 26.04.2017
Quotes, Quips, Etc.
Θα σταματήσουν οι καλαθοσφαιριστάς του Παναθηναϊκού στον Λεβέντη στα Καμένα Βούρλα και όσοι έκαναν κάτω από 3 λάθη στον χτεσινό αγώνα θα μοιραστούν ένα μπαγιάτικο κρουασάν σοκολάτας άγνωστης μάρκας. Μην είμαστε μαλάκες, ο Τράκης κρατάει λίγη ψυχούλα, αντέχει.
Theodoros Panagos | facebook.com/theodoros.panagos | 26.04.2017
• • •
Όσοι εκπλήσσεστε που ο Γιαννακόπουλος έστειλε πίσω τους αθλητές με το πούλμαν, να σας θυμίσω πως μιλάμε για άνθρωπο που το 'ριξε Σύριζα και Όχι στο δημοψήφισμα
Άγγελος Ιωαννίδης | facebook.com/ioannidisang | 26.04.2017
• • •
Η αμήχανη στιγμή που είσαι στο Άγιο Όρος και σου λένε ασε το παλτό σου στον καλόγερο.
towl | twitter.com/tr_owl | 26.04.2017
• • •
Η σεξουαλική μου ζωή είναι σαν τον βελγικό κινηματογράφο . Εξαιρετικές κριτικές - 0 εισιτήρια .
Κλούβιο Αυγό | twitter.com/Munzour | 26.04.2017
• • •
Εσεις που στo ινσταγκραμ εχετε τη φατσα σας σε 678 φωτογραφιες,να υποθεσω οτι το σπιτι σας ειναι γεματο καθρεφτες και ζειτε μονοι ε;
Alexandros Kodonikos | twitter.com/AKodonikos | 26.04.2017
• • •
αφηστε το 'αβατο των Εξαρχειων' και πειτε μου για το αβατο της Πειραϊκης και της Φρεαττυδας που αμα δεν εισαι πειραιώτης και να εχεις σπιτι εκει παιζει και να μην περασεις ποτέ σου.
Miltiades Salvanos | facebook.com/miltiades.salvanos | 26.04.2017
• • •
Νομίζω ότι πάσχω από νευρική ορεξία
Thanos Athanasopoulos | facebook.com/thanos.athanasopoulos.5 | 26.04.2017
• • •
Ποιος δαίμονας γέννησε αυτήν την κατσαρίδα και ποια αρχαία κατάρα την έφερε ως το σπίτι μου;
Kostas Maniatis | facebook.com/kostas.maniatis.58 | 26.04.2017
• • •
Κάτι που με βασανίζει καιρό. Λέτε τα τοστ να αισθάνονται πόνο όταν τα δαγκώνουμε και γι' αυτό κάθε φορά που τρώμε το πρώτο, το δεύτερο ιδρώνει από την αγωνία;
Θανάσης Σαμαράς | facebook.com/samathanos | 26.04.2017
• • •
Είδα ένα ωραίο μπουκάλι κρασί και του λέω, "τι οίνος είσαι εσύ;"
Nikolas Georgiakodis | facebook.com/nikmagg | 26.04.2017
• • •
Ενός λεπτού σιγή για όλες τις φορές που χαζέψαμε στο κινητό ξαπλωμένοι και μας έπεσε στα μούτρα.
Τίνα Σούλη | facebook.com/dana.semitecolo | 26.04.2017
• • •
Η διαδρομή ενός σαλιγκαριού στην αυλή μου επηρεάζει τη χώρα περισσότερο απ' τις δηλώσεις της Φώφης
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 26.04.2017
• • •
Υπάρχει κάποια αργόσχολη που θέλει να ενώσουμε τις ζωές μας;
Nikos Vrachasotakis | facebook.com/profile.php?id=100015325174041 | 26.04.2017
• • •
όταν η/ο άλλη/ος σου κλέβει τηγανιτές πατάτες από το πιάτο την/τον χωρίζεις εκείνη τη στιγμή.
Χρήστος Κοτρώτσιος | facebook.com/belorikos | 26.04.2017
• • •
Με κάλεσαν Τετάρτη βράδυ για Κουμ Καν. Λες κι είμαι καμια 68χρονη Αγλαΐα, με 3 εγγόνια, 2 γάτες και μένω σε νεοκλασικό στο Μετς
Angelos Modigliani | facebook.com/angelos.modigliani | 26.04.2017
• • •
Την Πρωτομαγιά να φύγετε κρυφά.Μη σας δει και διπλασιάσει τον ΕΦΚΑ.
Epistimi Binazi | facebook.com/profile.php?id=591058037 | 25.04.2017
• • •
Πολλά μπινελίκια διαβάζω και δεν καταλαβαίνω, έχω χάσει την επαφή λίγες ώρες. Μπας και μιλάει πουθενά ο πρωθυπουργός;
Philippos Koerant | facebook.com/philippos.koerant | 25.04.2017
• • •
Κι έτσι λοιπόν, από ένα καπρίτσιο της πολιτικής, ο πλανήτης όλος ξανασκέφτηκε για τις ηλικίες των ζευγαριών. Είναι ένα κέρδος κι αυτό.
Aristos Doxiadis | facebook.com/AristosD | 25.04.2017
• • •
Η σοβαρότερη (και πιο ντροπιαστική) είδηση της ημέρας είναι η έκκληση της Διεθνούς Αμνηστίας για άμεσο κλείσιμο των καταυλισμών του Ελληνικού
Thanasis Panagopoulos | facebook.com/thanasis.panag | 25.04.2017
• • •
What if Jesus was gay and actually saying ah, men and not amen ?
Foivos Manoloudis | facebook.com/foivos.manoloudis | 25.04.2017
• • •
Έκανε μια σωστή πρόταση ο Δήμου για τη βελτίωση της Παιδείας και πέσατε να τον φάτε
Panos Dodis | facebook.com/panos.dodis | 25.04.2017
• • •
delete στη ζωή είναι να μην σου περάσει κάποιος από το μυαλό ούτε την ημέρα της γιορτής του.
Georgia Goratsa | facebook.com/georgia.goratsa | 25.04.2017
• • •
Λοιπον εσεις (γιατι εγώ εξαιρούμαι) οι μεστωμένες κυρίες μην τους ζαλίζετε και πολύ τους λαϊκατζήδες γιατι μπορεί να πάρετε την απάντηση που έδωσε σήμερα ένας λαϊκατζής στην κυρία που ψωνίζοντας στεκότανε πάνω απο τον πάγκο και μάλλον του τον έκλεινε ρωτώντας "τι να πάρω?" κι΄αυτός φυσικότατα της απάντησε "άντρα". Αν βέβαια ήταν καμμιά ετοιμόλογη θα του έλεγε "ναι αλλα σου βρίσκεται τίποτε κάτω των 35?"
Lina Rocou | facebook.com/lina.rocou | 25.04.2017
• • •
Mωρά στη φωτιά. Σιγά τη μπάντα. Γυναίκες στο μπάνιο, εκεί να δεις σουπεργκρουπ
Κώστας Κώστα Μοίρης | facebook.com/profile.php?id=100008597981437&fref=nf | 25.04.2017
• • •
Το ότι η ζωή είναι πάρα πολύ σύντομη και κατά πάσα πιθανότητα είναι μία και μοναδική το ξέρουμε, ε;
Τίποτα, αυτό.
As you were.
Rigoula Georgiadou | facebook.com/regina.dimagio | 25.04.2017
• • •
Ο άλλος λέει ότι για να μορφωθεις πρέπει να παντρευτείς την καθηγήτρια σου,λογικά για να βγεις παραλία το καλοκαίρι πρέπει να το κάνεις ταυτόχρονα με τον γυμναστή και την διαιτολόγο.
Ourania Drakou | facebook.com/celestial.drakos | 25.04.2017
• • •
ειλικρινά, αδυνατώ να κατανοήσω την συλλογιστική με βάση την οποία θεωρείται πως η ακροδεξιά (και ιδίως η γαλλική ακροδεξιά) είναι αντισυστημική
Stavros Asthenidis | facebook.com/stavros.asthenidis | 25.04.2017
• • •
Καμιά φορά καπνίζω μόνος μου έξω απ το ζάρα, να νομίζουν πως περιμένω γκόμενα...
Tolis Sofianos | facebook.com/tolis.sofianos | 25.04.2017
• • •
Η άλλη σχολίασε το στατους φίλης της στο φεησμπουκ με 3 καρδιές κι η φίλη της απάντησε με 4 καρδιές. Παγώσαμε όλοι απ τη δύναμη της φιλίας
Aspasia Sarantidou | facebook.com/aspasia.sarantidou | 25.04.2017
• • •
LOIPON KOFTE TIS MALAKIES DIOTI OLES EISASTE PADREMENES ME MIA GYNAIKA TOULAXISTON 20 XRONIA MEGALYTERI SAS.
TIN MANA SAS.
S. FREUD
Καλυψώ Λουκή Λαρά | facebook.com/CalypsohLarah | 25.04.2017
• • •