• • •
• • •
Auguste Corteau | 26.02.2017
Johannes O'Mayor | 26.02.2017
Stratos Tzitzis | 26.02.2017
Quotes, Quips, Etc.
Αρνούμαι να ντυθώ καρναβάλι απ' το '88 που δεν βρήκα στολή "αγοράκι του Lambada".
Auguste Corteau | facebook.com/auguste.corteau | 26.02.2017
• • •
Κοιτάξτε μην αντί να γυρίσουμε στη δραχμή γυρίσουμε στην τουρκοκρατία.
• • •
Απόψε, κετελαπόνγκο είναι η απάντηση, όποια κι είναι η ερώτηση
Giorgos Papanagiotou | facebook.com/mao.tung.54 | 26.02.2017
• • •
Στη βροχή δεν υπάρχουν αδιέξοδα.
 
Giannis Papastathopoulos | facebook.com/giannis.papastathopoulos.7 | 26.02.2017
• • •
Εάν η βία και η αθλιότητα που υπάρχουν στις ταινίες, υπήρχαν στην πραγματικότητα, ο κόσμος θα ήταν ένα απέραντο ψυχιατρείο φυλακών. Καταλαβαίνω την αγωνία των κινηματογραφιστών να ξεχωρίσουν κάνοντας θόρυβο, αλλά υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφέροντες ήχοι σε αυτή τη γη πέρα από το ακατάσχετο πιστολίδι, τα αγωνιώδη βογγητά και το σύρσιμο πτωμάτων στα χαλίκια.
Stratos Tzitzis | facebook.com/stratos.tzitzis | 26.02.2017
• • •
Επίσημα άθλημα έγινε το παρκούρ, ανοίγει ο δρόμος και για το καγκούρ να σαρώσουμε τα μετάλλια
Costas Rizakis | facebook.com/rizakis | 26.02.2017
• • •
Θα το πω πριν το κάνει κάνας Μαραβέγιας για να ξέρετε που το ακούσατε πρώτοι. Κωδικας για λάτιν διασκευή σε σουινγκ διασκευή ρεμπέτικου για ατελείωτες χιπστερικες απόκριες.
Ourania Drakou | facebook.com/celestial.drakos | 26.02.2017
• • •
Έβγαλα το εσώρουχο και τις κάλτσες για να ζυγιστώ κι η ζυγαριά έγραψε "αλήθεια τώρα;"
Valisia Vyza | facebook.com/valisia.vyza | 26.02.2017
• • •
δεν ξέρω δεν ξέρω τίποτα- ένας περίεργος ανόητος είμαι που κοιτάζει τη θάλασσα και μιλάει με τον χρόνο για φιλιά
Γιώργος Χ. Πανόπουλος | facebook.com/gpanopoulos3 | 26.02.2017
• • •
Τα κλιμάκια τελικά θα έρθουν Τρίτη γιατί την Δευτέρα το οικονομικό επιτελείο θα πετάει αητό. Ότι την Τρίτη δεν θα πετάει δηλαδή.
Antypas Karipoglou | facebook.com/antypas.karipoglou | 26.02.2017
• • •
Στις μετακομίσεις όταν στα παλιά συρτάρια βρίσκουμε ραβασάκια περασμένων ερώτων που άδικα έληξαν -παρά την σιγουριά του ενθουσιασμού που αποτυπώνεται στο χαρτί- τι κάνουμε;
Όχι ότι έχω ραβασάκια, γενικά ρωτάω
Άγγελος Ιωαννίδης | facebook.com/ioannidisang | 26.02.2017
• • •
ή εγω θα σηκωθω και θα παω στην τουαλετα ή αυτη θα ερθει προς εμενα
Kostas Koutsolelos | facebook.com/kostas.koutsolelos | 26.02.2017
• • •
Κάπου εκεί έξω μαίνονται τα καρναβάλια. Ευτυχώς είμαστε καλά κρυμμένοι
Κώστας Κώστα Μοίρης | facebook.com/profile.php?id=100008597981437 | 26.02.2017
• • •
Εγώ ήθελα να είμαι κοντή, ξανθιά με καρέ και να φοράω καμπάνα παντελόνι. Όχι αυτό που με έκανε η μάνα μου σαν τον Αστραχαν, φοράω φο γούνες από το Ζάρα και το χω ρίξει και δυο φορές σύριζα. Άιντε.
Elizabeth Nikolaides | facebook.com/profile.php?id=100006650562277 | 26.02.2017
• • •
Έβρεξε λάσπη και γίναμε όλοι ίδιοι.
Lambros Pippis | facebook.com/lambros.pippis | 26.02.2017
• • •
Τα εν οίκω, μη εν δήμω.
Μόνο εν δήμιω
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 26.02.2017
• • •
Nobel Ειρήνης στα μαγαζιά που κάνουν delivery καφέ στο σπίτι...
Spiros Kitsinelis | facebook.com/kitsinelis | 26.02.2017
• • •
Περνάς από μαγαζί με βιολογικά προϊόντα και μπαίνοντας έχει ψυγείο Haagen Dazs.
Ε ας φάω δύο, αφού είναι για το καλό μου
'Αγγελος Ιωαννίδης | facebook.com/ioannidisang | 26.02.2017
• • •
Και φέτος τα ίδια, με το που πει ο παπάς στις 12 το κετελαμπόνγκο θα αδειάσει η εκκλησία. Αν είναι να πηγαίνετε για 10 λεπτά, μην πηγαίνετε καθόλου.
Kostas Maniatis | facebook.com/kostas.maniatis.58 | 25.02.2017
• • •
Πρόλαβα Παπαδιαμάντη με κοντά παντελονάκια, Κόμη Δράκουλα να τρώει μακαρονάδες κανονικά, Καποδίστρια να μην έχει ιδέα για τις πατάτες, Αριστοφάνη να είναι εντελώς σοβαρός, Πάτροκλο να ρωτάει ποιος είναι ο Αχιλλέας, Όμηρο πριν αρχίσει να ψέλνει, Ισίοδο να είναι άθεος, Σουν Τσου να είναι ακόμα φαντάρος, Χαμουραμπί να είναι παράνομος, Έυα να είναι πλευρό. Άντε γαμηθείτω.
Theodoros Panagos | facebook.com/theodoros.panagos | 25.02.2017
• • •
Ωραίo ζευγάρι αυτό το Ροστόφ-Γιουνάιτεντ. Οι Ρώσοι χούλιγκαν έχουν κατασκηνώσει ήδη στο αεροδρόμιο και περιμένουν τους Άγγλους εκδρομείς με τον ίδιο ενθουσιασμό που οι Γαλάτες περίμεναν τους Ρωμαίους.
El Sombrero | 25.02.2017
• • •
άμα δεν σου σπάει τα παπάρια για μια μαλακία που έκανες πριν από 12 χρόνια,
δεν ξέρεις τι θα πει δεσμός
Christos Xanthakis | facebook.com/christos.xanthakis | 25.02.2017
• • •
φυγανε πολλοι για τα χωρια τους και εχει αδειες θεσεις παρκινγκ απο κατω κριμα να μην εχω αμαξι
Kostas Koutsolelos | facebook.com/kostas.koutsolelos | 25.02.2017
• • •
Τα ρούχα ανήκουν στις στιγμές που τα φορέσατε. Μένουν εκεί για πάντα κρατώντας μυρωδιές, τσακίσεις φοβισμένες, σχισίματα ερωτικού πάθους.
Διονύσης Μαρίνος | facebook.com/dimarinos | 25.02.2017
• • •
Είναι λογικό ο άνθρωπος που τραγουδάει "θα θελα να μουν εισιτήριο στην τσέπη σου'' να έχει φαν κλαμπ ''Πυρήνες λυσσασμένων λαθρεπιβατών''
Ourania Drakou | facebook.com/celestial.drakos | 25.02.2017
• • •
Η άλλη μου είπε να μοιραστούμε ένα πιτόγυρο, εμένα, που μια φορά μου πήρε ένας μια πατάτα και με κρατούσανε 4 νοματαιοι για να μην τονε σφάξω
Eleftheria Meto | facebook.com/eleftheria.metochianaki | 25.02.2017
• • •
Σάββατο στην Αθήνα. Η μέρα που όλοι δείχνουν χαρούμενοι στο Instagram και ξεφυσάνε αμίλητοι πάνω από τα brunch
Angelos Modigliani | facebook.com/angelos.modigliani | 25.02.2017
• • •
Φέτος στις απόκριες ντύθηκα "Πληρωμένοι λογαριασμοί".
Auguste Corteau | facebook.com/auguste.corteau | 25.02.2017
• • •
Η Άνοιξη δεν είναι Εποχή Λιτότητας
Γιώργος Μοσχόπουλος | facebook.com/yorgos.moschopoulos | 25.02.2017
• • •
Το χειρότερο είδος γραφιά είναι αυτό που επαναπαύεται στην μούσα, στην επιφοίτηση, στην αυτόματη γραφή και απαξιώνει την προσπάθεια, το ψάξιμο, την αγωνία να πάει δέκα μέτρα πιο πέρα από εκεί που ξεκίνησε.
• • •