• • •
• • •
Georgia Goratsa | 29.03.2017
Maria Petritsi | 29.03.2017
Michael Rodopoulos | 29.03.2017
Λυμεώνας | 29.03.2017
wishwis(h)dom | 29.03.2017
Quotes, Quips, Etc.
όποιος δεν αγαπάει, παιδεύει.
Georgia Goratsa | facebook.com/georgia.goratsa | 29.03.2017
• • •
Κι επειδή τίποτε δεν διαρκεί για πάντα, το δικό μας "για πάντα" ας προσπαθούμε να το κάνουμε να διαρκεί πολύ. 
Με γλυκύτητα. Σαν δέντρα που ανθίζουν.
 
Maria Petritsi | facebook.com/maria.petritsi.5 | 29.03.2017
• • •
Αν θέλετε μια απόδειξη για την πλήρη αποχώρηση του πολιτικού φέησμπουκ από τον πραγματικό κόσμο πάτε μια βόλτα στην ηλιόλουστη Αθήνα και ρωτήστε έτσι 100 ανθρώπους στην τύχη για το αν είδαν χθες Σημίτη και τι γνώμη έχουν για τις Ανεμογεννήτριες στην Πάρο και αμα δεν σας κοιτάξουν όπως η Σόφη Πασχάλη αν της πεις για διαφορικές εξισώσεις εμένα φτύστε με
Michael Rodopoulos | facebook.com/michael.rodopoulos | 29.03.2017
• • •
Θα πάω να κλειστώ σε ένα σουβλατζίδικο να ηρεμήσω από όλους σας
Λυμεώνας | twitter.com/1924Boukis | 29.03.2017
• • •
Κάποιοι πέφτουν μέσα, κάποιοι έξω και κάποιοι μένουν όρθιοι ό,τι κι αν γίνει
wishwis(h)dom | twitter.com/wishdomwishdom | 29.03.2017
• • •
Σαφέστατα, ο κόσμος που ζούμε ειναι δημιούργημα αγάπης. Και μίσους.
Peter Frydas | facebook.com/peter.frydas | 29.03.2017
• • •
Ο Σημιτης μιλαει σαν στρατηγος που βλεπει το πεδιο της μαχης απο ψηλα. Βλεπει ολο το πεδιο, τοσο στον χωρο, οσο και στον χρονο. Ειναι μια απολαυση για τα φαια μου κυταρα να τον ακουω.
Μελίνα Δασκαλάκη | facebook.com/melina.daskalakis | 29.03.2017
• • •
Απόφθεγμα γυμναστηρίου:
Θέλετε και σεις να κοπανήσετε τους άντραι που κοιτάζονται στο καθρέφτη και νομίζουν πως κάνουν έρωτα στον εαυτό τους;
Vasia Chalkiadaki | facebook.com/vasiac | 29.03.2017
• • •
Οι λευκές σας αισθητικές με τα κίτρινα instagram ρόδα στο βάζο, η κοντουραρισμένη σας, καυλιάρικη μούρη, τα φίνα σνικεράκια σας, τα καλοχτυπημένα σας smoothies για πρωινό, η θετική σας ενέργεια του κώλου, η ουσιαστική σας ανικανότητα να υπάρξετε σε μια πλατεία και σε ένα πεζούλι του δρόμου, οι πληρωμένες σας διαφημίσεις στο facebook, η αγάπη σας για όλες τις μειονότητες που ζουν, όμως, έξω απ'την παράγκα σας, η ευρωπαϊλα σας που βρωμάει τουρισμό και πληρωμένα πτυχία
Georgia Drakaki | facebook.com/profile.php?id=100003853562485 | 29.03.2017
• • •
Η Αγία Τριάδα των κεντρώων και των φιλελεύθερων, είναι ο Κώστας Σημίτης (Θεός), ο Γιάννης Στουρνάρας (Χριστός) και ο Λουκάς Παπαδήμος (Άγιο Πνεύμα)
Dimitris Tsirkas | facebook.com/leninkokkinou | 29.03.2017
• • •
Δίνω καλά λεφτά για Τσίμα σε λούτρινο. Αν κάνει και ματάκια διπλά λεφτά.
Kostas Kostakos | facebook.com/profile.php?id=100008667548308 | 28.03.2017
• • •
Δεν βλέπω Κώστα Σημίτη αλλά ούτε αυτός με βλέπει. Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι.
Theodoros Panagos | facebook.com/theodoros.panagos | 28.03.2017
• • •
Όταν βλέπω τις Ενώσεις Δικαστών να κράζονται μεταξύ τους με ανακοινώσεις, νιώθω ΤΟΣΟ ΑΣΦΑΛΗΣ ως πολίτης
Δώρα Πεφάνη | facebook.com/dorapefani | 28.03.2017
• • •
Από υπερδυνάμεις ξέρω γυναίκα που όταν της είπε "σε βλέπω κάθε βράδι στον ύπνο μου", του απάντησε "να μην κοιμάσαι τότε".
Κώστας Κώστα Μοίρης | facebook.com/profile.php?id=100008597981437 | 28.03.2017
• • •
Τα πιο γλυκα τα λαικ ειναι απο πρωην που χαθηκαν καιρο και ξαναεμφανιστηκαν
Vasilis Liosis | facebook.com/vasilis.liosis | 28.03.2017
• • •
αγάπη είναι μια φαντασία
έρωτας είναι μια φαντασίωση
καψούρα είναι ένα φάντασμα
Christos Xanthakis | facebook.com/christos.xanthakis | 28.03.2017
• • •
12 χρόνια σχολείο, επί 9 μήνες ανά έτος, επί 20 εργάσιμες ανά μήνα είναι 2160 πρωινές προσευχές... και δεν έπιασε ούτε μια!!!
Haris Heizanoglou | facebook.com/harisheiz | 28.03.2017
• • •
Όταν έχω νεύρα, καθαρίζω το σπίτι. Όταν είμαι στεναχωρημένη, καθαρίζω το σπίτι. Όταν όλα στη ζωή μου είναι άνω κάτω, καθαρίζω το σπίτι μπας και τακτοποιηθούν και τα υπόλοιπα. Μη σας τα πολυλογώ, το σπίτι λάμπει και καθρεφτίζεσαι παντού. Τουλάχιστον σου δίνει αυτή την απατηλή αίσθηση πως κάτι εξαρτάται και από σένα. Και αυτό λίγο δεν το λες.
Loukia Mitsakou | facebook.com/loukia.mitsakou | 28.03.2017
• • •
Κρυώνετε κι εσείς ή μόνο εγώ θέλω να φάω μακαρόνια;
Peter Nick | facebook.com/nick.peret | 28.03.2017
• • •
Εμένα γιατί δεν μου χτυπάει το κουδούνι ένας ωραίος γείτονας ;
Δεν έχω ζάχαρη εγω;
Areti Kampitsi | facebook.com/areti.kampitsi | 28.03.2017
• • •
-αγαπη θελω λιγο να μεινω μονος μου να αναζητησω τον χαμενο χρονο...
-να τα αφησεις αυτα τα Προυστικα και να μου πεις ποια ειναι!
Kostas Kourakis | facebook.com/kostas.kourakis.9 | 28.03.2017
• • •
Εκανα αίτηση φορητότητας για να φύγω και η Wind με πήρε 36 φορές μέσα σε 3 ώρες
Kostas Papadopoulos | facebook.com/kostas.papadopoulos.773981 | 28.03.2017
• • •
Δεν μπορώ να σηκωθώ. Έχω τζετ λαγκ από την αλλαγή της ώρας.
Thimios Voulgaris | facebook.com/thimios.voulgaris | 28.03.2017
• • •
ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΛΑ
Panagiotis Kokkotis | facebook.com/skoulikiii | 28.03.2017
• • •
Αν σκέφτεσαι κάποιον πριν κοιμηθείς και δε χαμογελάς, ίσως σκέφτεσαι λάθος άνθρωπο. 
Loukia Mitsakou | facebook.com/loukia.mitsakou | 28.03.2017
• • •
Δρόσισε λέει η καραμαρή λες και δώσαμε ό,τι είχαμε στις αντηλιακές το τελευταίο τρίμηνο
Sakis Dimitrakopoulos | facebook.com/profile.php?id=100001646165291 | 28.03.2017
• • •
Mετά από σημερινή σύσκεψη κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τρία πράγματα πρέπει να σου πει ένας άντρας για να μείνεις μαζί του για πάντα "Έχω ταξική συνείδηση, αγαπάω τις γάτες και δεν έχω Facebook". 
Όλα τα άλλα λύνονται.
Αννούλα Χιονιά | facebook.com/profile.php?id=100009843558316 | 28.03.2017
• • •
δεν ξέρω, ξεμαθαίνω κάθε μέρα, ό,τι ήξερα δεν ξέρω, συνεχίζω να απορώ και να εκπλήσσομαι με μένα και με σένα
Γιώργος Χ. Πανόπουλος | facebook.com/gpanopoulos3 | 27.03.2017
• • •
Ίνμποξ με αυτοκόλλητα στις 2 το ξημέρωμα μετά από 5 μήνες εξαφάνισης 
Φίλες μου, χώρισε.
Βιβιαν Καζα | facebook.com/bibian.kaza | 27.03.2017
• • •
Πουλάω γαβάθα μπακαλιάρο, 2,99 ευρώ, και ψωμί ολικής από Πέμπτη, αρκετά φθηνότερα.
Theodoros Panagos | facebook.com/theodoros.panagos | 27.03.2017
• • •