• • •
• • •
Michael Rodopoulos | 20.01.2017
Maria Kiriakidoy | 20.01.2017
Elena Karagianni | 20.01.2017
Stelios Kaviris | 20.01.2017
Liana Gerasopoulou | 20.01.2017
Quotes, Quips, Etc.
Εχω την αισθηση οτι ο Ομπαμα το πηρε πιο ψυχραιμα απο τους Ελληνες.
Michael Rodopoulos | facebook.com/michael.rodopoulos | 20.01.2017
• • •
Τι ταιριαστό ζευγάρι ο Τραμπ με τη Μελάνια. Η Μελάνια θυμίζει Τζάκι και ο Τραμπ θυμίζει κούτσουρο.
Maria Kiriakidoy | facebook.com/pantallu | 20.01.2017
• • •
Μπορώ να αλλάξω τη μοίρα μου. Μπορώ να αλλάξω τη μοίρα των μαθητών μου. Μπορώ να συμβάλω λίγο. Ένα μικρο βηματάκι προς μια πιο ανθρώπινη ζωή. Πιο ανθρώπινη ζωή.
 
Elena Karagianni | facebook.com/elena.karagianni | 20.01.2017
• • •
Κανείς δεν ανέφερε μέχρι τώρα ότι ο Γιακουμάτος στην ίδια συνέντευξη, πριν ξεκινήσει τον παροξυσμό του για τους gay, άφησε να εννοηθεί ότι έχει κερατώσει τη γυναίκα του.
Με ένα ύφος περήφανο σχεδόν, καθώς πως να το κάνουμε, είναι "ρσενικό" και τα σωστά ρσενικά τα κάνουν αυτά.
Stelios Kaviris | facebook.com/stelios.kav | 20.01.2017
• • •
Την ώρα που οι περισσότεροι έλληνες ξεπαγιάζουν μέσα στα ίδια τους τα σπίτια, ο Καμμένος πετά με το πρωθυπουργικό αεροσκάφος για να μπορεί να απλώνει με άνεση τις ποδάρες του στα απέναντι καθίσματα και να μάς πετά στα μούτρα τη σέλφι της ξιπασιάς του
Liana Gerasopoulou | facebook.com/liana.gerasopoulou | 20.01.2017
• • •
αναζητείται η Στεφανίδου.
σιγά μην το τερματίσαμε.
αύριο θα βγει στην Μενεγάκη από κρυψώνα -spa-:P
Xristina Skourti | facebook.com/xskourti | 20.01.2017
• • •
FREE TATIANA
• • •
Στην πραγματικότητα όλα δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια ψευδαίσθηση
Stelios Kaviris | facebook.com/stelios.kav | 20.01.2017
• • •
Ο φασισμός θεραπεύεται με το διάβασμα, ακόμα κι αν είναι οι οδηγίες χρήσης του υαλουρονικού
Costas Rizakis | facebook.com/rizakis | 20.01.2017
• • •
Είμαστε για φαγητό. Έχει γεμίσει η πόλη με bikers από τα βάθη του Νότου, κόκκινα καπέλα με το σύνθημα του Τράμπ και κυρίες με κόκκινα φορέματα όλο πούλιες, που λαμπυρίζουν. Μου θυμίζουν ρούχα της δεκαετίας του 80.
Stelios Pallas | facebook.com/stelios.pallas.1 | 20.01.2017
• • •
Κάποτε σύμβολα του αντιφασιστικού αγώνα ήταν ο Βελουχιώτης και ο Ντουρούτι... σήμερα έχουμε την Τατιάνα Στεφανίδου.
Nikos Katsiaounis | facebook.com/nikos.katsiaounis.3 | 20.01.2017
• • •
Υπάρχει αμοιβή για την Τατιάνα; Ξέρω πού κρύβεται

 
Panos Dodis | facebook.com/panos.dodis | 20.01.2017
• • •
Γιατί τη λένε ηλεκτρική κουβέρτα, ενώ είναι υπόστρωμα; Γιατί ψέμα παντού;
• • •
Τελικά η οθόνη του υπολογιστή είναι μεγάλος καθρέφτης. Εκεί κι αν φαίνεται η ομορφιά και η ασχήμια κάποιου.
Καίτη Κοσούρου | facebook.com/profile.php?id=100004074948723&fref=nf | 20.01.2017
• • •
Η συνήθεια είναι κάτι πάρα πολύ καλό αρκεί να μην είναι συνέχεια η ίδια.
Γιατί τότε δεν είναι συνήθεια, είναι βόλεμα.
• • •
Φτυχως που δεν καταλαβε κανεις τι ειπε ο γιακουματος. Αντε τωρα να κανετε ξεφοκους απο τον ομοφυλοφιλοκοκκο και να κανετε φοκους στην παθολογια της σκεψης για τα προτυπα που εχουν οι ομοιδεατες ομοσταυλοι ομογαλακτοι ομο το λευκο του αιγαιου του "γιατρου". Ασε ρε ...
Manos Pavlakis | facebook.com/profile.php?id=100006786858034 | 20.01.2017
• • •
Σώπα όπου να 'ναι θα σημάνουν οι Τατιάνες.
Dimitris Tsirkas | facebook.com/leninkokkinou | 20.01.2017
• • •
Δεν ξέρω τι είναι σοβαρότερο σαν γεγονός. Πως ο Γιακουμάτος είναι γιατρός, ή που ο Βαλάντης είναι καλεσμένος στην ορκωμοσία Τραμπ.
Chris Toutouzas | facebook.com/chris.toutouzas | 20.01.2017
• • •
Η Τατιανα "επικηρυγμενη" για αντιφασιστική δράση ρε φίλε! Τι άλλο θα ζησουμε σ'αυτή τη χώρα; Ποσα ν'αντεξει ενας ανθρωπος ακόμα;
Elena Milioti | facebook.com/elena.milioti.9 | 20.01.2017
• • •
Αφού η παράσταση του Λαζόπουλου κατεβαίνει λόγω μειωμένης προσέλευσης κοινού υπάρχει ακόμα ελπίδα σε αυτό τον κόσμο.
γεώργιος παπανικολάου | facebook.com/aname.tocome | 19.01.2017
• • •
«Η ομοφυλοφιλία είναι κολλητική» λέει ο Γιακουμάτος. Αυτός έχει αντισώματα, ε;
Kostas Giannakidis | facebook.com/giannakidis | 19.01.2017
• • •
Ο Γιακουμάτος είναι κολλητική
Κλειώ Σοφιανοπούλου | facebook.com/profile.php?id=100008296219554 | 19.01.2017
• • •
Για ποιο πράγμα να πικραθείς τώρα
ζούμε σε χώρα 
που πίστεψαν στον Σώρρα!
Gioula Rapti | facebook.com/gioula.rapti | 19.01.2017
• • •
Η Μισέλ μελαγχολεί που αφήνει το Λευκό Οίκο και η Μελάνια θα μελαγχολεί επειδή αφήνει τον πύργο Τραμπ για να πάει στο φτωχόσπιτο.
Λίλα Τρου Στόρι | twitter.com/Lilasta | 19.01.2017
• • •
Θεωρώ ότι τα Καβούρια είναι δεινοί χορευτές. Το πάνε καλά το συρτό
Νίκος Δούκας | facebook.com/nikozz.duke | 19.01.2017
• • •
Ο ΔΟΛ έχει μία ιστορικότητα ως εφημερίδα του προοδευτικού και δημοκρατικού χώρου. Προπολεμικά στήριξε τον Βενιζέλο, στη συνέχεια την Ένωση Κεντρώων...
• • •
Εν τω μεταξύ τα σχολεία πάνε εκδρομές στη βουλή και παρακολουθουν συνεδρίαση Συνταξιούχοι μαθητές
Corto Maltese | twitter.com/Crt_Mlts | 19.01.2017
• • •
I ALLI EXEI PAEI STON ALFA KAI MAS DEIXNEI PWS NA KANOUME CONTOURING TO STITHOS KAI EXEI GINEI SAN AGIOGRAFIA ME VYZARES
Calypso Larah | twitter.com/calypsolarah | 19.01.2017
• • •
Σάρωσε ο #Τσιπρας στη #vouli . Αυτός αν γίνει κυβέρνηση, σε 6 μήνες την Ελλάδα θα την κάνει άλλη χώρα
Sersemis | twitter.com/vasilisxatzis13 | 19.01.2017
• • •
αν η κυβέρνηση συνεχίσει τον ανένδοτο με την ίδια ένταση, η μόνη αντιπολιτευόμενη εφημερίδα στο τέλος θα είναι ο Ριζοσπάστης.
• • •